poniedziałek, 28 stycznia 2013

Zimowe obrazki

Jakiś czas temu dowiedziałem się, że w Miedzeszynie, będącym częścią dzielnicy Wawer w Warszawie, znajduje się działka z niszczejącymi samochodami, podobnie jak w Grodzisku Mazowieckim, o czym pisałem m.in. tutaj: link. W zeszły weekend postanowiłem sprawdzić co dokładnie znajduje się w Miedzeszynie. Okazuje się, że głównie są to wraki samochodów z czasów PRL-u, głównie Trabanty, Wartburgi, Maluchy itp. Miejsce dość klimatyczne, tym bardziej w zimowej scenerii. Myślę, że okres jesienny może być bardzo dobrą porą na ciekawe zdjęcia z tego miejsca. Tymczasem przedstawiam kilka zdjęć wraków z Miedzeszyna w zimowej odsłonie.

W weekend wykonałem również kilka zdjęć nad Wisłą w różnych miejscach Warszawy. Ostatnio jakoś nie było okazji do zabawy w zdjęcia krajobrazowe i architektury, więc korzystając z okazji nadrobiłem nieco zaległości w tym temacie. Również od dłuższego czasu chodził mi po głowie pomysł na zdjęcie centrum widzianego z perspektywy mostu Siekierkowskiego, co udało się zrealizować również przy okazji ostatniego weekendu.


2 komentarze:

 1. cyt:"Jakiś czas temu dowiedziałem się, że w Miedzeszynie pod Warszawą znajduje się opuszczona działka z porzuconymi samochodami,..."

  Odp.
  Proszę o zapoznanie się ze sprawą przed szerzeniem błędnych informacji/opinii publicznie w internecie.
  1.
  Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wawer, Osiedle Miedzeszyn - a nie podwarszawski Miedzeszyn !
  2.
  - działka a właściwie dwie mają właściciela, który kiedyś zorganizował grupę ludzi zajmujących się rekonstrukcją starych silników oraz zebrał sporo starych aut z różnych lat... niestety zdarzenia losowe (2 pożary budynku pełnego zabytków motoryzacji przygotowanych na aukcje w Genewie, złodzieje-rozkradający nieogrodzoną część placu) itp.
  obecnie Pan Piotr L. mieszkając w innej części Warszawy dojeżdża i pilnuje swoich aut prawie codziennie.
  Pozdrawiam Robert C.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Robercie,

   Dziękuję za zwrócenie uwagi. Stosowne korekty wprowadziłem.

   Pozdrawiam,

   Paweł Skrzypczyński

   Usuń