środa, 24 kwietnia 2013

Ferrari 328 GTS

Ostatnio przed moim obiektywem znalazło się klasyczne Ferrari z lat osiemdziesiątych, tj. model 328 GTS. W latach 1985-1989 wyprodukowano 7.400 sztuk tego włoskiego gran turismo. Z uwagi na okres produkcji tego modelu, siłą rzeczy jest to jedno z tych Ferrari, którymi byłem zachwycony w dzieciństwie. Zresztą nadal jestem :-) Kształt i koncepcję tego samochodu uważam za ponadczasowe. Egzemplarz, o którym mowa w tym wpisie pochodzi z 1988 r. Jest to wersja GTS, a więc ta, która ma zdejmowany dach. Ferrari 328 GTS jest napędzane silnikiem V8 o pojemności 3,2 litra, który rozwija moc około 270 KM. Napęd jest przenoszony na tylne koła przy pomocy 5-biegowej skrzyni manualnej. Klasyczne linie tego auta to dzieło studia Pininfarina. Jest to zdecydowanie auto z duszą, dające niesamowitą frajdę podczas jazdy. Jest niskie, zwarte, głośne, bez wątpienia od razu widać, że to rasowy cavallino rampante. Poniżej przedstawiam moje zdjęcia z czerwonym 328 GTS.2 komentarze:

  1. Fotki jakoś mocniej obrabiane i z HDRem? Bo te na tle szklanej ściany biurowca aż nieco jak grafika komputerowa wyglądają ;) .

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czy mocniej niż zwykle? Chyba nie, wydaje mi się, że zgodnie z moim typowym podejściem :-) Wszystko robione z pojedynczych ekspozycji.

      Usuń