środa, 17 kwietnia 2013

Rozpoczęcie sezonu 2013 z Youngtimer Warsaw

W niedzielę 14 kwietnia br. przy stacji PKP Warszawa Stadion odbyło się rozpoczęcie sezonu 2013 z grupą Youngtimer Warsaw (link). Ilość aut, które pojawiły się na tym spotkaniu była naprawdę imponująca. Dopisały również tłumy sympatyków klasycznej motoryzacji, którzy z zaciekawieniem i entuzjazmem przechadzali się pomiędzy gęsto zaparkowanymi samochodami. Myślę, że każdy mógł z pewnością znaleźć coś dla siebie ponieważ przekrój klasyków na starcie sezonu 2013 był wyjątkowo bogaty. Naturalnie nie zabrakło Maluszków, Dużych Fiatów, czy ładnie utrzymanych klasycznych BMW, SAAB-ów czy też Volkswagenów, ale pojawiło się również kilka motoryzacyjnych "perełek". Jedną z nich był w moim odczuciu m.in. przepięknie utrzymany Mercedes-Benz 280 SL typu W113, czyli tzw. "Pagoda". Spore wrażenie robił również Lincoln Continental Mark V oraz czarny Mercedes-Benz 190E (typu W201) w wersji 2.5-16 Cosworth, czy również czarne BMW serii 5 (typu E28). Do rzeczy, poniżej przedstawiam moje zdjęcia ze spotkania pod PKP Warszawa Stadion. Trochę tego się zebrało ;-)

Na początek szybkie spojrzenie na plakat reklamujący spotkanie, widok na ogrom aut i ludzi oraz wybrane akcenty z naszej krajowej motoryzacji.
Pora na nieco włoszczyzny, choć akurat w tym zakresie wielu aut, które przykuły moją uwagę, nie było. Z wiekiem staję się chyba wybredny... ;-) Mimo pewnych niedoskonałości lakierniczo-blacharskich bardzo ładnie prezentowała się czerwona Alfa Romeo 33. Już bardzo dawno nie widziałem takiej Alfy na ulicy, świetny youngtimer.Przejdźmy do samochodów amerykańskich. Ach ten niepowtarzalny styl. Dla mnie najciekawiej prezentował się kremowy Lincoln Continental Mark V oraz Chevrolet Monte Carlo w stylu "American Bad Ass" ;-)


Przejdźmy teraz do niemieckich klasyków i youngtimerów. Sporo aut z tej grupy wzbudziło moje zainteresowanie. Był m.in. wspaniały Mercedes-Benz 560 SEC (W126), 190E 2.5-16 Cosworth (W201), świetne BMW "piątki" typu E28, bardzo ładne VW Golfy i Jetty. Niemniej jednak gwiazda w tej grupie była według mnie tylko jedna, czyli wspaniale utrzymany Mercedes-Benz 280 SL typu W113. Niesamowita "Pagoda"...

Na koniec kilka zdjęć z pozostałymi autami i detalami, które sfotografowałem podczas niedzielnego spotkania.


Rozpoczęcie sezonu 2013 uważam za udane. Bardzo miło jest widzieć wysoką frekwencję na tego typu spotkaniach, na które przybywa coraz więcej ludzi kochających samochody z duszą. Dobra robota Youngtimer Warsaw!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza