wtorek, 4 września 2012

Nad Bałtykiem

W lipcu br. nadszedł czas na upragniony urlop i wyjazd nad Morze Bałtyckie, kierunek Jastarnia i Jurata na Półwyspie Helskim. Naturalnie oprócz wypoczynku nastawiłem się na wykonanie kilku ciekawych kadrów podczas wakacji. Postawiłem na fotki robione tylko "50-ką", która też potrafi się całkiem nieźle sprawdzać przy zdjęciach krajobrazu. Sprzęt spakowany, ale jak będzie z pogodą i tym samym czy trafię na fajne światło do zdjęć? Jak każdy wie nad naszym morzem to loteria. Niemniej jednak jest nadzieja, że przez tydzień trafi się ładna pogoda. W drogę!

Na początku pogoda nie rozpieszczała i była dość zmienna. Przekrój od umiarkowanego, przez spokojny do burzliwego Bałtyku.Zabrany przeze mnie Nikkor AF 50 mm f/1.8 D nadaje się doskonale do zdjęć ukazujących detale. Nad morzem jest wiele ciekawych miejsc, gdzie nadarza się okazja do wykonania tego typu fotografii. Poniżej kilka przykładów wykonanych zarówno na krótkich, jak i długich czasach otwarcia migawki.

Zawsze uważałem, że Jurata, a w szczególności jej część położona nad zatoką, jest ciekawym miejscem do zdjęć. Jest tam bardzo zadbane molo, a na wodzie zawsze można obserwować zmagania tych początkujących i bardziej doświadczonych wind- czy też kite-surferów. Ponadto nad zatoką znajdują się dwie torpedownie z czasów II Wojny Światowej. Na niektórych z poniższych zdjęć widać jeden z tych budynków w oddali na horyzoncie. Równocześnie ciekawe wille stojące nad zatoką powodują, że całe to miejsce stanowi dość zgraną i estetyczną całość. Dodam jeszcze, że na parkingach przed willami w Juracie można spotkać nietuzinkowe samochody, ale akurat tym razem nie miałem szczęścia spotkać absolutnie niczego godnego zwolnienia spustu migawki ;-)Skoro jesteśmy nad Bałtykiem to nie może również zabraknąć kilku zdjęć ukazujących nadmorskich "lotników", których to pełno na plaży i nad naszymi głowami.
Na koniec trzy zdjęcia krajobrazowe wykonane na długim czasie otwarcia migawki. Pierwsze z nich ukazuje molo w Juracie w wieczornej scenerii. Drugie to nocny widok na Trójmiasto od strony zatoki w Juracie, natomiast trzecie to sztampowy zachód słońca nad Bałtykiem. Miło jest powspominać wakacje.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz